Mai témáink: Henry Ford és az autógyártás, a vízilabda, a lóvasúti közlekedés, Arnold Schwarzenegger és Zenthe Ferenc.

Öt kérdés – hány jó válaszod lesz?

/
Kvíz - július 30.
Kérem a kérdéseket!
1863. július 30-án született Henry Ford amerikai üzletember, a Ford Motor Company alapítója, az autóipar, a futószalagos gyártósor és a modern tömeggyártás egyik úttörője. Melyik állítás NEM igaz a Ford vállalatról?
Question Image
1866. július 30-án indult meg a Pesti Közúti Vaspálya Társaság üzemeltetésében az első pesti lóvasút, az akkori Széna tér és Újpest, Városkapu között. Mi a Széna tér mai neve?
1899-ben ezen a napon tartották az első vízilabda-mérkőzést Magyarországon, Siófokon. Egy vízilabda-meccs 32 perc tiszta játékidő (vagyis az óra áll, ha a játék áll), melyet 4×8 perces negyedekre osztanak. A medencében hét játékosa lehet egyszerre egy csapatnak, hat mezőnyjátékos és a kapus. Milyen színű sapkát visel a kapus?
1947. július 30-án született Arnold Schwarzenegger osztrák származású amerikai színész, testépítő, üzletember és politikus. Melyik amerikai állam kormányzója volt?
2006. július 30-án hunyt el Zenthe Ferenc, a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas és kétszeres Jászai Mari-díjas magyar színművész, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja. Főszereplője volt A Tenkes kapitánya című 13 részes filmsorozatnak, ami a Magyar Televízió első és egyik legsikeresebb filmsorozata volt. Mikor játszódik a sorozat?