Készülj fel egy izgalmas kvízre, ahol minden kérdés más témát érint! Vajon mennyire vagy sokoldalú? Tedd próbára magad, hogy kiderüljön, hány kérdésre tudsz helyesen válaszolni!



Chuck Norris a karate világbajnoka volt. Az 1960-as években számos karatebajnokságot nyert, 1968-ban pedig elnyerte a középsúlyú karate világbajnoki címet. Sikereit követően saját harcművészeti irányzatot is alapított, amely a Chun Kuk Do (Egyetemes Út) nevet viseli.
Chuck Norris hatása a harcművészetek világában és a popkultúrában is meghatározó, neve mára egyet jelent az erővel, kitartással és elszántsággal.

A London Eye óriáskerék egy teljes kört körülbelül 30 perc alatt tesz meg. Ez az időtartam lehetővé teszi, hogy az utasok kényelmesen gyönyörködhessenek London panorámájában, miközben az óriáskerék lassan forog. A 135 méter magas szerkezet 1999-es megnyitásakor a világ legnagyobb óriáskerekének számított, és ma is az egyik legkedveltebb turistalátványosság.
Az óriáskerék mozgásának lassúsága miatt a kapszulákba megállás nélkül is biztonságosan lehet be- és kiszállni.

Valentyina Tyereskova 1963-ban járt az űrben, ő volt az első nő, aki űrutazást tett. A Vosztok–6 űrhajó fedélzetén június 16-án indult, és közel három napot töltött az űrben, 48-szor megkerülve a Földet. Az út során számos tudományos kísérletet végzett, és tapasztalatai fontosak voltak a későbbi űrmissziók számára.
Tyereskova példaképpé vált világszerte, nemcsak a tudományban, hanem a nemek közötti egyenlőség előmozdításában is, hiszen bizonyította, hogy a nők is helytállnak az űrkutatásban.
Gagarin, az első űrhajós 1961-ben járt a világűrben. Az első ember 1969-ben járt a Holdon.

Az eszperantó, eredeti nevén Lingvo Internacia nemzetektől független, mindenki számára egyenjogú nyelvhasználatot biztosító, mesterséges, élő, semleges nemzetközi segédnyelv. A mesterséges nyelvek közül ezt beszélik a legszélesebb körben.
Az elnevezés a Doktoro Esperantóból származik (eszperantó fordításban: „reménykedő doktor”), 1887-ben ugyanis Lazar Markovics Zamenhof ezen az álnéven jelentette meg az első könyvét, amelyben az eszperantó nyelvet bemutatta.
Az eszperantó „esperanto” szó eredete a latin „sperare” igére vezethető vissza, ami azt jelenti, hogy „remélni”, így a szó maga is a remény üzenetét hordozza.




A delfinek üzenték, hogy „Viszlát és kösz a halakat!” (So Long, and Thanks for All the Fish). Ez a mondat Douglas Adams híres regénysorozatából, a Galaxis útikalauz stopposoknak című műből származik. A delfinek, akik a történet szerint az emberiségnél intelligensebb lények, előre tudtak a Föld pusztulásáról, és humoros búcsúüzenetként hagyták hátra ezt a mondatot.
A „Viszlát, és kösz a halakat!” egyben a sorozat negyedik kötete is, amely az Egyesült Királyságban 1984-ben, Magyarországon pedig 1997-ben jelent meg először.