Ma indiánregényekről, Közép-Amerikáról, a Szovjetunió és az Egyesült Államok kapcsolatáról, a nürnbergi törvényekről és Albert Flóriánról szólnak a kérdéseink.
Hány jó válaszod lesz?
/
Kérem a kérdéseket!
1789. szeptember 15-én született James Fenimore Cooper, a korai 19. század egyik legnépszerűbb és legtermékenyebb amerikai írója. Leginkább tenger és indián témájú regényeket írt, hazánkban ez utóbbiak által vált népszerűvé. Melyik NEM az ő műve?
1821. szeptember 15-én vált függetlenné Közép-Amerika országainak nagy része: Guatemala, Nicaragua, Costa Rica, Salvador és Honduras ekkor szakadt el Spanyolországtól. Panama 1821 novemberében végén szabadult fel, Belize pedig brit koronagyarmat volt, és csak 1981-ben nyerte el függetlenségét. A felszabadult országok egyikének fővárosa Tegucigalpa. Melyiké?
1935. szeptember 15-én fogadták el Németországban a nürnbergi törvényeket, amelyekkel a német nemzetiszocialisták intézményesítették antiszemita ideológiájukat. Az alábbiak közül mi nem szerepelt a német vér és német becsület védelméért és az állampolgársággal kapcsolatosan hozott rendelkezések között?
A német vér és német becsület védelméért hozott törvény megtiltotta a házasságkötést és a házasságon kívüli nemi kapcsolatot zsidók és nemzsidók között. A törvény ellen vétőkre fajgyalázás miatt börtönbüntetés várt. Zsidók és nemzsidók közötti nemi kapcsolat létesítése esetén a büntetés csak a férfira vonatkozott. A rendelkezést gyakran személyesen Adolf Hitler számlájára írják, mivel az ő elképzelése szerint a nők szexuálisan kiskorúak. Erre utal egy Hitler által kért 1940. február 16-i kiegészítő rendelet, amely szerint a nő kifejezetten mentesül a büntetés alól.
Bővebben: Nürnbergi törvények – új ablakban nyílik
Bővebben: Nürnbergi törvények – új ablakban nyílik
1941. szeptember 15-én született Albert Flórián magyar válogatott labdarúgó, az egyedüli magyar aranylabdás, a Nemzet Sportolója. Milyen díj az Aranylabda?
A Ballon d’Or, vagyis az Aranylabda az európai labdarúgás legfontosabb egyéni trófeája, melyet a legjobb teljesítményt nyújtó labdarúgó kaphat meg. A díjat 1956-ban alapította a francia labdarúgó szaklap, a France Football. A választás szabályai az idők folyamán változtak, 1995 óta az Európában játszó labdarúgók is megkaphatják, vagyis nem számít, hogy milyen nemzetiségűek, csak európai csapatnál legyenek leigazolva. Néhány évre a díjat összevonták egy másik rangos labdarúgó-elismeréssel, de 2016 óta a France Football ismét önállóan adja át a díjat, újságírói döntése alapján.
Bővebben: Albert Flórián (labdarúgó, 1941), Aranylabda – új ablakban nyílik
Bővebben: Albert Flórián (labdarúgó, 1941), Aranylabda – új ablakban nyílik
1959-ben Nyikita Szergejevics Hruscsov szovjet pártvezető hivatalos látogatást tett az Amerikai Egyesült Államokban. Ő volt az első szovjet vezető, aki Amerikába látogatott. Ki hívta meg, vagyis ki volt ekkor az elnök?
1953–1961 között Dwight D. Eisenhower volt az USA elnöke, az ő meghívására látogatott a szovjet vezető az országba.
Bővebben: Nyikita Szergejevics Hruscsov, Dwight D. Eisenhower – új ablakban nyílik
Bővebben: Nyikita Szergejevics Hruscsov, Dwight D. Eisenhower – új ablakban nyílik
/
Kérem az eredményem!
Az eredményed:
Kérdések és válaszok áttekintése
Sorry, no results found.
Please repeat the quiz and try different answer combinations.Ez most nem sikerült túl jól...
Megpróbálhatnád még egyszer! Kattints a piros gombra!
Oszd meg, hogy az ismerőseid is játszhassanak!
Nem rossz!
Lehet, hogy még jobban sikerül, ha újra megpróbálod?
Oszd meg, hogy az ismerőseid is játszhassanak!
Bővebben: James Fenimore Cooper, Karl May – új ablakban nyílik