Ma van a Holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja – első kérdésünk ezzel kapcsolatos. Aztán Magyarország EU-csatlakozása, Isaac Newton lovaggá ütése, Charlie Chaplin és a dán királynő következik.
Öt kérdés – hány jó válaszod lesz?
/
Kérem a kérdéseket!
Április 16-a a Holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja. A 1941 és 1945 közötti évekből több mint 400 ezer magyar zsidó áldozatról tudunk. Mikor indult el az első deportálóvonat Auschwitz felé?
2003. április 16-án Magyarország (kilenc másik országgal együtt), aláírta az Európai Unióhoz csatlakozási szerződést, amely alapján 2004. május 1-jétől uniós tagállammá váltunk. Ki volt az aláíró miniszterelnök Magyarország részéről?
Medgyessy Péter miniszterelnök és Kovács László külügyminiszter írta alá Magyarország EU-csatlakozási szerződését az athéni Akropolisz lábánál fekvő Attalosz oszlopcsarnokban (képünkön).
Bővebben: Magyarország aláírta az EU-csatlakozási szerződést – új ablakban nyílik
Bővebben: Magyarország aláírta az EU-csatlakozási szerződést – új ablakban nyílik
1705-ben ezen a napon ütötte lovaggá Isaac Newtont Anna brit királynő. Mivel NEM foglalkozott Newton az alábbiak közül?
Newton nagyon sokoldalú volt, de fűszerekkel kapcsolatos kutatásokról nem maradtak fenn bizonyítékok.
Bővebben: Isaac Newton - új ablakban nyílik
Bővebben: Isaac Newton - új ablakban nyílik
1889. április 16-án született Sir Charles Spencer Chaplin, közismert nevén Charlie Chaplin. Első hangosfilmje az 1940-ben készült A diktátor volt. Kinek az alakja NEM jelenik meg a filmben?
A történetben Sztálin nem jelenik meg. A Diktátor neve (Adenoid Hynkel) egyértelműen Adolf Hitlerre utal, a filmbeli Garbitsch, a propagandaminiszter Joseph Göbbelst idézi fel, Benzini Napaloni pedig Mussolinit. Chaplin kettős szerepet játszik a filmben: ő a diktátor és a másik főszereplő, egy zsidó borbély is.
Bővebben: Charlie Chaplin, A diktátor (film, 1940) – új ablakban nyílik
Bővebben: Charlie Chaplin, A diktátor (film, 1940) – új ablakban nyílik
1940. április 16-án született II. Margit, Dánia királynője. Születésnapja egyben dán nemzeti ünnep is. Milyen nemzetiségű volt a királynő férje, a 2018-ban elhunyt Henrik herceg?
Margit még trónra kerülése előtt, 1965-ben, Londonban egy hivatalos vacsora során ismerkedett meg Henri de Laborde de Monpezat gróffal, egy francia diplomatával, akihez 1967. június 10-én, Koppenhágában feleségül ment. Labordé de Monpezat az „Őfelsége Henrik, Dánia hercege” címet kapta meg, és hamar közkedvelt lett a dánok körében.
Bővebben: https://hu.wikipedia.org/wiki/II._Margit_d%C3%A1n_kir%C3%A1lyn%C5%91, Henrik dán herceg – új ablakban nyílik
Bővebben: https://hu.wikipedia.org/wiki/II._Margit_d%C3%A1n_kir%C3%A1lyn%C5%91, Henrik dán herceg – új ablakban nyílik
/
Kérem az eredményem!
Az eredményed:
Kérdések és válaszok áttekintése
Sorry, no results found.
Please repeat the quiz and try different answer combinations.Ez most nem sikerült túl jól...
Megpróbálhatnád még egyszer! Kattints a piros gombra!
Oszd meg, hogy az ismerőseid is játszhassanak!
Nem rossz!
Lehet, hogy még jobban sikerül, ha újra megpróbálod?
Oszd meg, hogy az ismerőseid is játszhassanak!
1944. március 15-én Hitler tárgyalásra hívta Horthyt, melynek következményeként Horthy miniszterelnökké nevezte ki Sztójay Dömét. Március 19-e hajnalán a német csapatok bevonultak Magyarországra, a megszálló csapatokkal együtt érkezett az ún. különleges bevetési egység is, melynek feladata az ország „zsidótlanítása” volt. Az egység azonban mindössze 20 tisztből és több mint száz főnyi kisegítő személyzetből (őrök, sofőrök, titkárnők stb.) állt, így a magyar hatóságok közreműködése nélkül semmit nem érhetett volna el.
Bővebben: Zsidó holokauszt Magyarországon – új ablakban nyílik