Kirgizisztán és Malajzia függetlensége, Diana hercegnő, a budapesti nagykörút és az esztergomi bazilika a mai témáink.
Öt kérdés – hány jó válaszod lesz?
/
Kérem a kérdéseket!
Augusztus 31-e Kirgizisztánban a függetlenség napja, 1990-ben ezen a napon szakadtak el a Szovjetuniótól. Kirgizisztán teljes területe hegyvidék, szépsége miatt Ázsia Svájcának nevezik. Zászlaján a Nap látható, mely a fényt, az örök létet szimbolizálja, sugarai a 40 egyesült kirgiz törzset, a közepe pedig a hagyományos jurtára utal, mint a család, otthon, az élet eredete. És miért vörös?
Augusztus 31-e Malajziában is a függetlenség napja, 1957-ben váltak függetlenné az Egyesült Királyságtól. Ki az ország legfőbb méltósága a jelenlegi politikai berendezkedés szerint?
Malajzia délkelet-ázsiai ország az Egyenlítő közelében, tizenhárom államból és három szövetségi területből álló föderáció. A tizenhárom államot szultánok és rádzsák vezetik, közülük választják meg ötévente a föderáció protokolláris szerepkörű államfőjét, aki a Yang di-Pertuan Agong (legfőbb szultán) címet viseli.
Bővebben: Malajzia – új ablakban nyílik
Bővebben: Malajzia – új ablakban nyílik
1997. augusztus 31-én hunyt el Diána walesi hercegné, Károly walesi herceg, brit trónörökös első felesége. Közlekedési balesetben veszítette életét az egyiptomi Dodi al-Fajeddel és gépkocsijuk vezetőjével együtt. Melyik városban történt a baleset?
Diána 1997. augusztus 31-én veszítette életét egy közlekedési balesetben, Párizsban, az Alma rakpart közúti aluljárójában, szeretőjével, az egyiptomi Dodi al-Fajeddel és gépkocsijuk vezetőjével együtt. Az autót üldöző paparazzók közül senkit sem vontak felelősségre. A hivatalos vizsgálat a sofőr alkoholos befolyásoltságát és ebből eredő felelősségét állapította meg.
Bővebben: Diána walesi hercegné – új ablakban nyílik
Bővebben: Diána walesi hercegné – új ablakban nyílik
1856. augusztus 31-én szentelték fel az Esztergomi bazilikát, teljes nevén a Nagyboldogasszony- és Szent Adalbert-főszékesegyházat, még jóval a befejezése előtt. Melyik állítás NEM igaz a bazilikáról?
Az Esztergomi bazilika külső méreteit tekintve Magyarország legnagyobb egyházi épülete, az altemplomtól a kupola gömbjéig 100 méter magas, mellyel az ország legmagasabb épülete is egyben. Méreteit tekintve a Európa harmadik (más források szerint ötödik) legnagyobb bazilikája, de világviszonylatban is tekintélyes méretű. A legnagyobb a római Szent-Péter Bazilika, hasonló méretűek még a londoni Szent-Pál katedrális, a Milánói dóm és a Kölni dóm.
Bővebben: Esztergomi bazilika – új ablakban nyílik
Bővebben: Esztergomi bazilika – új ablakban nyílik
1896. augusztus 31-én adták át a budapesti nagykörutat, amely a Margit hidat és a Petőfi hidat köti össze egy óriási félkörívvel a pesti oldalon. Hossza 4141 méter, szélessége a teljes hosszában 45 méter. Melyik szakaszát hívták 1950–1990 között Lenin körútnak?
A Teréz körút és az Erzsébet körút neve volt Lenin körút. A József körút és a Ferenc korút neve nem változott az idők során, a Szent István körút 1937 előtt Lipót körút volt.
Bővebben: Nagykörút – új ablakban nyílik
Bővebben: Nagykörút – új ablakban nyílik
/
Kérem az eredményem!
Az eredményed:
Kérdések és válaszok áttekintése
Sorry, no results found.
Please repeat the quiz and try different answer combinations.Ez most nem sikerült túl jól...
Megpróbálhatnád még egyszer! Kattints a piros gombra!
Oszd meg, hogy az ismerőseid is játszhassanak!
Nem rossz!
Lehet, hogy még jobban sikerül, ha újra megpróbálod?
Oszd meg, hogy az ismerőseid is játszhassanak!
Bővebben: Kirgizisztán, https://hu.wikipedia.org/wiki/Kirgiziszt%C3%A1n_z%C3%A1szlaja – új ablakban nyílik